1. Konštruuj!

Zadanie: Skonštruuj robota podľa vlastného výberu. Ak používate Lego, k dispozícii máš návody priamo v programe EV3 G (Model Expansion Set alebo Model Core Set / Model Instructions alebo Robot Educator / Building Instructions) alebo použi oficiálne stránky s modelmi a návodmi www.lego.com/cs-cz/mindstorms/build-a-robot/.

Cieľ: získať praktické konštrukčné zručnosti, spolupracovať v skupine.

Poznámka pre učiteľa: Žiaci pracujú v skupinách, podľa toho koľko je k dispozícii robotov. Každá skupina má svoj počítač a dostatočný pracovný priestor. V každej skupine potrebujú konštruktéra a vyhľadávačov dielov. Konštruktér musí pracovať podľa návodu a ostatní dohliadajú na jeho prácu, sledujú, ktoré diely budú potrebné, hľadajú a zhromažďujú ich v pracovnom priestore. Tieto roly si musia pravidelne striedať, aby bolo zabezpečené, že si každý vyskúša všetky činnosti. Striedať sa môžu po určitom počte krokov v návode, po určitom čase alebo podľa vlastnej dohody (ak to v skupine zvládnu).

Návody na stavbu robota nájdu žiaci na už spomínanej oficiálne stránke alebo si môžu pozrieť viac inšpiratívnych stránok v časti Návody na stavbu LEGO robotov. Žiaci môžu použiť taktiež Youtube alebo  Pinterest