O autorovi a o diele

Kto?

Volám sa Maroš Hudík a od roku 2014 som učiteľom na základnej škole  vo Zvolene známej ako TROJKA (presnejšie ZŠ, P. Jilemnického 1035/2). Predtým som 4 roky učil na ZŠ Jána Bakossa v Banskej Bystrici. Učím informatiku a techniku. Robotike sa venuje už asi od roku 2010. Odvtedy si užívam úžasný pocit, že ma platia za to, že sa hrám s Legom :D Samozrejme, že to myslím s nadsádzkou, ale je to vec, ktorá ma naozaj baví a zaujíma a som si istý, že deti motivuje k štúdiu programovania a všeobecne k IT.

Prečo?

Prečo vznikla táto webstránka? V prvom polroku 2017 som absolvoval prípravné edukačné vzdelávanie k 1. atestačnej práci v Ružomberku. Už v mesiacoch máj a jún som realizoval malý prieskum o robotike na ZŠ, ktorý ma presvedčil o tom, že vypracovať materiál k základom robotiky má zmysel. Hlavným dôvodom bol nedostatok materiálov v slovenčine a taktiež slabá až žiadna informovanosť nezainteresovaných učiteľov, ktorí by chceli, ale nevedia čo a ako.

Naozaj nemám  rád práce, ktoré majú potenciál, ale založia sa do skrine a ostanú tam. Verím, že moja prvá atestačná práca, môže pomôcť ostatným a preto jej hlavné časti publikujem verejne. Veď na čo vymýšľať koleso???

Samozrejme stránka bude živá, doplňovaná a transformovaná tak, aby napĺňala svoju hlavnú myšlienku - pomáhať a inšpirovať.

RoboGen

Keďže dlhé roky vediem robotický krúžok a máme zopár úspechov sme aj na facebook.com/robogen. Za bežné meno tímu sme si zvolili RoboGen čo je spojenie slova robotika a pojmu APROGEN = Alternatívny program edukácie nadaných - tento program sa aplikuje na našej škole vo Zvolene