Bee-Bot

Jedná sa o robotické hračky určené k edukácii, nazývané aj podlahové roboty. Tvar včielky predurčuje robotíka na využívanie už v materskej škole. K dispozícii je množstvo podložiek na prácu s matematikou, farbami, písmenami, príbehmi a podobne. Včielka sa dá prispôsobiť aj farebne pomocou rôznych krytov. Programuje sa pomocou vlastných vstavaných tlačidiel, pamätá si až 40 príkazov. Nabíja sa cez USB kábel. Dá sa programovať aj cez počítač. Kúpiť jednotlivo a aj v sadách sa dá napr. na www.skolam.sk alebo www.stiefel-eurocart.sk.

Verzie na trhu

• Bee-Bot - včielka s tlačidlami,
  • Blue-Bot - modernejšia včielka s možnosťou pripojenia cez bluetooth k mobilu, ktorý použijete s aplikáciou ako ovládač,
  • Pro-Bot - autíčko obsahuje už aj malý displej, programy sa dajú upravovať, má väčšiu voľnosť v pohyboch, vie so sebou niesť fixku na kreslenie (ideálny praktický príklad korytnačej grafiky),
  • Bager Construkta-Bot - ovládanie ako včielka, ale má tvar bagra a dá sa k nemu pripojiť aj Lego.

Ceny

• Bee-Bot - cca 80 €,
  • simulačný softvér pre Bee-Bota - cca 40 €,
  • Blue-Bot - cca 110 €,
  • podložky - cca 20 €,
  • Pro-Bot - cca 170 €,
  • softvér pre Pro-Bota Probotix - cca 50 €.

Obsah: robot s programovacími tlačidlami a USB kábel, Pro-Bot má zabudovaný displej a dotykové senzory v nárazníkoch, svetelný a zvukový senzor.

Programovacie prostredia: tlačidlá na robotovi alebo softvér, ktorý dokáže simulovať správanie sa robotov aj na rôznych podložkách. Pre Pro-Bota existuje aj softvér, pomocou ktorého je možné programovať aj zložitejšie akcie. Simulačný softvér pre Bee-Bota je úžasná pomôcka ak nemáme dostatok robotíkov nakoľko umožňuje programovať a vizualizovať akcie robota.