FischerTechnik

Robotická stavebnica vyrobená v Nemecku má masívne diely a senzory, ktoré sú viac "elektronické" ako pri legu. Skladanie nie je také jednoduché ako pri legu avšak obrovskou výhodou je dotykový displej a hlavne integrovaná USB kamera. Každopádne po vlastných skúsenostiach môžem povedať, že sa nejedná o príliš ideálny systém na základy robotiky - veľmi časté padanie systému, veľmi slabé batérie (cca pol hodinka až hodinka), ťažkopádne programovanie. Skôr by som ho odporúčal skúsenejším "robotikom".

Verzie na trhu:

Okrem iných hlavne verzia Robo TXT Explorer a TXT Discovery Set. V minulosti bola k dispozícii TX programovateľná kocka, ktorá je už príliš zastaraná. V súčasnosti je stavebnica dodávaná s novou programovateľnou kockou s veľkým farebným dotykovým displejom s wifi a bluetooth.

Ceny:

Robo TXT Explorer - cca 190 €,

TXT Discovery Set - cca 420 €,

samostatný TXT Controller (programovateľná kocka) - cca 310 €,

batéria s nabíjačkou (ACCU Set) - cca 60 €,

napájací zdroj (používaný namiesto batérií, ktoré sú strašne slabé) - cca 20 €,

program ROBO Pro - cca 26 €,

školská licencia cca 100 €.

Produkty môžete nájsť napr. na www.helago-sk.sk.

Obsah:

• Robo TXT Explorer: 2 veľké motory, ultrazvukový senzor, 2 LED svetlá, bzučiak, tepelný, svetelný, farebný senzor, senzor na sledovanie čiary , pásy, bez TXT kocky, programu, batérie a nabíjačky!
  • TXT Discovery Set: programovateľná kocka TXT, program ROBO Pro, 2 veľké motory, 1 malý TX motor s prevodmi, 2 dotykové senzory, 2 LED svetlá, svetelný a tepelný senzor, USB kamera, 2 kolesá, bez batérie a nabíjačky!

Programovacie prostredia:

Ikonografický jazyk ROBO Pro využívajúci zaujímavý, ale zdĺhavý systém spájanie príkazov do vývojových diagramov, má vstavaný systém pre prácu s USB kamerkou. Naučiť sa s ním pracovať zaberie určitý čas. Programovať sa dá aj prostredníctvom Scratchu (viac na www.studica.com/blog/bring-fischertechnik-to-life-with-scratch-programming).